Ürün Detayı

Ürün Kodu
11265
Resim
Calle Caminito Argentina
Sanatçı
Calle Caminito
Kategori
Panoramik
Ebat
34x96 cm
Parça
1000
Fiyat
44,9 TL
Calle Caminito La Boca semtinde bulunan Buenos Aires'in gerçek geleneksel tarafını görmek için ideal bir yerdir. Caminito İspanyolca da “kısa yol” anlamına gel...
Devamı
Calle Caminito

 Calle Caminito

La Boca semtinde bulunan Buenos Aires'in gerçek geleneksel tarafını görmek için ideal bir yerdir.  Caminito İspanyolca da “kısa yol” anlamına gelir. Burada ki yerleşimcilerin çoğu İtalya'nın Cenova şehrinden gelmedir. Arnavut kaldırımlı sokakları, renkli cepheli evleri, yerel geleneği, tango, tarih ve hayat dolu sokakları Caminito'lu besteciler için, ilham kaynağı olan hikayelerle dolu bir yerdir. Dar sokaklarında kalabalık küçük barlarda oturup herhangi bir tango dinlerken, bir yandan da Arjantin mutfağının lezzetini tadacağınız mükemmel bir bölgedir.

Caminito'yu ziyaret ettiğinizde bir çok tangocu göreceksiniz. Tango dansçıları Caminito içinde muhtemelen sokakta ve sokak müzisyenleri tarafından yapılan tango müziği eşliğinde harika tangolar yaparken izlemeniz mümkündür. Bu sebeble Buenos Aires ve Caminito Arjantin tangonun doğduğu yer olarak bilinir. Tango tutkusunu  Caminito da yaşamak sizler için farklı bir ayrıcalık olacaktır.