Ürün Detayı

Ürün Kodu
PR 780
Ürün Adı
Princess Memory Game
Kategori
Princess
Yaş Grubu
3+
Oyuncu Sayısı
2-4
Kutu Ebadı
19x19x5 cm
Fiyat
29,9 TL
Hz. Muhammed (s.a.v) Hz. Muhammed 571 yılında Mekke şehrinde dünyaya geldi. İslam Dünyasının peygamberidir. Arapça isimlendirme şekliyle adı Muhammed bin Abdullah (Abdullah...
Devamı
Ali hüsrevoğlu Hz....

 Hz. Muhammed (s.a.v)

Hz. Muhammed 571 yılında Mekke şehrinde dünyaya geldi. İslam Dünyasının peygamberidir. Arapça isimlendirme şekliyle adı Muhammed bin Abdullah (Abdullah oğlu Muhammed) olarak geçer. Müslümanlar adını andıktan sonra sıkça "sallallâhu aleyhi ve sellem" (Arapça: ??? ???? ???? ? ???) cümlesini söylerler. Yazında ise "s.a.s", "s.a.v" veya "s.a" olarak kısaltılan bu ifade kısaca, "Allah'ın selamı onun üzerine olsun" anlamına gelir. Türk-İslam literatürde ise Hz. Muhammed (s.a.v) olarak yazılır.

 

Ali hüsrevoğlu

1956 Afyonkarahisar doğumlu Marmara Üniversitesi mezun oldu beraberinde yazı sanatına ilgisi doğdu çalışmalarına devam etti. Büyük Üstad Hâmid Aytaç'dan takdir ve icazet aldı. 1992 yılında Medine-i Münevvere/Mescid-i Nebevi son genişletme projesinin yazılarını Müslüman Türk Milleti adına yazdı 1993 Eserlerini sergilemeye başladı Türkiye'nin değişik il ve ilçelerinde ellisekiz kişisel ve karma sergiye katıldı Hat sanatında ilk defa "Tevhid" türünde eser verdi klasik ve modern çalışmalarına devam etmektedir.